SWITCH 8X10/100/1000 TP-LINK - TL-SG108 METAL

www.tp-link.com.pl

foto

foto

Cena brutto:106.00 zł
Stan magazynowy:w magazynie
Gwarancja:24 miesiące

Ośmioportowy przełącznik typu desktop TP-LINK TL-SG108 umożliwia łatwe zwiększenie przepustowości sieci Ethernet do połączeń gigabitowych. Dzięki niemu możesz zwiekszyć prędkość połączeń do serwerów i innych ważnych połączeń w sieci. Przełącznik TL-SG108 jest urządzeniem energooszczędnym. Dzięki innowacyjnej technologii urządzenie może zaoszczędzić do 72% energii, co sprawia że jest ekologicznym rozwiązaniem zarówno w domowej jak i biurowej sieci.

  • Innowacyjna technologia pozwala zaoszczędzić do 72% energii
  • Obsługa kontroli przepustowości IEEE802.3x dla transmisji w pełnym dupleksie oraz funkcji backpressure dla transmisji w półdupleksie
  • Stalowa obudowa desktop z możliwością montażu na ścianie
  • Obsługa funkcji QoS (IEEE 802.1p) oraz IGMP snooping
  • Ramki jumbo 9K powodują wzrost wydajności transferu dużych ilości danych
  • Funkcja MDI/MDIX eliminująca konieczność użycia krosowanych kabli
  • Automatyczne zapamiętywanie i wygaszanie adresów MAC
  • Automatyczna negocjacja połączeń na portach umożliwia lepszą integrację urządzeń działających z różnymi prędkościami transmisji: 10Mb/s, 100Mb/s lub 1000Mb/s
  • Brak wentylatora w obudowie zapewnia cichą pracę urządzenia
  • Prosta instalacja dzięki funkcji Plug and Play

Gigabitowy przełącznik
Wyposażony w 8 portów 10/100/1000Mb/s przełącznik TL-SG108 zwiększa przepustowość sieci, umożliwiając błyskawiczne przesyłanie dużych plików. Użytkownicy w domach, biurach, grupach roboczych lub w środowisku produkcyjnym mogą teraz przesyłać większe pliki, wymagające dużego pasma transmisji. Pozwala to na natychmiastową wymianę w sieci plików graficznych, CGI, CAD lub plików multimedialnych.

Energooszczędna sieć Ethernet
Tworząc gigabitową sieć ethernet możesz teraz wybrać rozwiązanie przyjazne dla środowiska naturalnego! Przełącznik TL-SG108 korzysta z technologii umożliwiającej korzystanie z sieci o wysokiej przepustowości przy dużej oszczędności energii. Urządzenie automatycznie dopasowuje wymagany pobór prądu w zależności od statusu połączenia i długości kabla, ograniczając zużycie energii.

Wyłączanie zasilania nieużywanych portów
Tradycyjne przełączniki sieciowe pobierają znaczną ilość energii dla portów, nawet jeżeli podłączone do nich urządzenia są wyłączone. Przełącznik TL-SG108 automatycznie wykrywa status połączenia każdego portu redukując pobór energii portów nieaktywnych.

Pobór energii zależny od długości kabla

Teoretycznie użycie krótszych kabli powinno zmniejszać zużycie energii, ze względu na mniejsze straty energii na ich długości.  Większość urządzeń zużywa jednak tyle samo energii, niezależnie od długości kabli. Przełącznik TL-SG108 analizuje długość podłączonych do niego kabli i stosownie do niej reguluje ilość energii zużywanej przez porty.

Łatwość użytkowania
Automatyczne funkcje przełącznika sprawiają, że jego instalacja jest bezproblemowa i nie wymaga wprowadzania konfiguracji. Dzięki funkcji MDI/MDIX nie ma konieczności użycia krosowanych kabli. Funkcja automatycznej negocjacji połączeń umożlwia automatyczne wykrycie szybkości urządzeń podłączonych do każdego z portów (10, 100 lub 1000Mb/s) zapewniając optymalną wydajność transmisji.


*Maksymalna wartość zaoszczędzonej energii w porównaniu do konwencjonalnych przełączników TP-LINK, rzeczywista wartość zależy od warunków użytkowania.

CECHY SPRZĘTOWE
Standardy i protokołyIEEE 802.3/802.3u/ 802.3ab/ 802.3x
CSMA/CD
Porty8 portów RJ45 10/100/1000Mb/s, Auto-Negocjacja, Auto-MDI/MDIX
Zasilanie100-240VAC, 50/60Hz
BezwentylatorowyTak
Wymiary (SxGxW)158 x 101 x 25mm (6.2 x 4.0 x 1.0 cala)
Dioda LEDZasilanie
Wskaźniki połączenia, prędkości oraz aktywności wbudowane w każdy z portów RJ45
FUNKCJE OPROGRAMOWNIA
Funkcje zaawansowaneOszczędność energii - zmniejsza zużycie o do 72%
Kontrola przepływu 802.3X, obsługa QoS (IEEE802.1P), funkcja IGMP Snooping
Sposób transmisjiStore and Forward
INNE
CertyfikatyCE, FCC ,RoHS
Zawartość opakowania8-Portowy przełącznik typu desktop 10/100/1000Mbps
Zasilacz
Instrukcja użytkownika
Wymagania systemoweMicrosoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista lub Windows 7, Mac® OS, NetWare®, UNIX® lub Linux


Powered by EuroBoS / UVD