PROCESOR INTEL S1151 PENTIUM D.C. - G4560 X2 3.5GHZ 3MB BOX

www.intel.pl

foto

Cena brutto:229.00 zł
Stan magazynowy:0
Gwarancja:24 miesiące
Kod serii BX80677G4560
Typ gniazda Socket LGA1151
Rodzina i model procesora Intel Pentium G4560
Nazwa rdzenia Kaby Lake
Liczba rdzeni / wątków 2 / 4
Częstotliwość taktowania 3.5 GHz
Mnożnik zegara 35
Pojemność pamięci podręcznej 3 MB L3 Cache
Magistrala systemowa 8 GT/s DMI
Zintegrowany kontroler pamięci Tak
Rodzaj obsługiwanej pamięci DDR4 2133/2400, DDR3L 1333/1600 (maks. 64 GB), Dual-channel
Obsługa pamięci ECC Tak
Zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 610
Taktowanie rdzenia graficznego 350 MHz (maks. 1050 MHz)
Maks. TDP 54 W
Litografia 14 nm
Wentylator w zestawie Tak
Zastosowane technologie Intel 64
Intel AES New Instructions
Intel Enchanced SpeedStep
Intel Hyper-Threading
Intel Thermal Monitoring
Intel Virtualization (VT-x / VT-d)

Strona produktu: Intel Pentium G4560

Obsługa pamięci ECC oznacza obsługę przez procesor pamięci z korekcją błędów (Error-Correcting Code). Pamięć ECC to rodzaj pamięci systemowej umożliwiającej wykrywanie i korekcję typowych uszkodzeń danych wewnętrznych. Pamięć ECC musi być obsługiwana zarówno przez procesor, jak i przez chipset.

Intel HD Graphics zapewnia znakomitą wydajność do efektów wizualnych, wyostrza obraz, zwiększa nasycenie kolorów i sprawia, że odtwarzanie audio i wideo jest szczególnie realistyczne. Dostępna z wybranymi modelami procesorów rodziny Intel® Core™.

Architektura Intel 64 w połączeniu z obsługującym ją oprogramowaniem zapewnia 64-bitowe operacje obliczeniowe na serwerach, stacjach roboczych, komputerach stacjonarnych i platformach urządzeń przenośnych. Architektura Intel 64 poprawia wydajność, umożliwiając systemowi przydzielanie pamięci wirtualnej, jak i fizycznej o wielkość większej niż 4GB.

Advanced Encryption Standard New Instructions (AES-NI) to zestaw instrukcji umożliwiających szybkie i bezpieczne szyfrowanie i deszyfrowanie danych. Instrukcje AES-NI są przydatne w szerokim zakresie aplikacji kryptograficznych, na przykład: aplikacji wykonujących szyfrowanie/deszyfrowanie dużej ilości danych, uwierzytelnianie, generowanie liczb losowych i szyfrowanie z uwierzytelnianiem.

Intel
Enchanced SpeedStep zapewnia wysoką wydajność przy jednoczesny obniżeniu zapotrzebowania na energię, istotnego w przypadku systemów przenośnych. Tradycyjna technologia Intel SpeedStep przełącza zarówno napięcie, jak i częstotliwość pomiędzy wysokimi i niskimi poziomami w odpowiedzi na obciążenie procesora. Udoskonalona technologia Intel SpeedStep powstała w oparciu o ŧę architekturę z zastosowaniem takich strategii konstrukcyjnych, jak oddzielenie zmian napięcia i częstotliwości zegara oraz dystrybucja i przywracanie sygnału zegarowego.

Intel Hyper-Threading (HT) zapewnia dwa wątki przetwarzania na każdy rdzeń procesora. Dzięki technologi HT wielowątkowe aplikacje wykonują więcej zadań jednocześnie w krótszym czasie.

*Wykorzystanie technologii Intel HT wymaga chipsetu, systemu BIOS oraz systemu operacyjnego obsługującego tę technologię. Wydajność zależy od używanego sprzętu i oprogramowania.

Intel Thermal Monitoring zapewnia ochronę obudowy procesora i systemu przed przegrzaniem z wykorzystaniem kilku funkcji zarządzania termicznego. Cyfrowy czujnik termiczny w układzie procesora (DTS, Digital Thermal Sensor) kontroluje temperaturę rdzenia, a funkcje zarządzania termicznego zmniejszają pobór mocy (i temperaturę), gdy jest to wymagane w celu utrzymania punktu pracy w ramach parametrów granicznych.

Intel Virtualization (VT-x) sprawia, że jedna platforma sprzętowa działa jak wiele "wirtualnych" platform. Zapewnia większe możliwości zarządzania dzięki ograniczaniu przestojów i utrzymywaniu wysokiej wydajności przez podział procesów obliczeniowych na odrębne partycje.

Intel Virtualization (VT-d) oprócz wcześniej obsługiwanej technologii (VT-x) obsługuję wirtualizację urządzeń I/O. Intel VT-d pomaga użytkownikom końcowym poprawić zabezpieczenia i niezawodność systemów, jak również zwiększyć wydajność urządzeń I/O w środowisach wirtualnych.


Powered by EuroBoS / UVD