-

www.intel.pl

foto

Cena brutto:
Stan magazynowy:
Gwarancja: miesiące
Kod serii BX80677I77700
Typ gniazda Socket LGA1151
Rodzina i model procesora Intel Core i7-7700
Nazwa rdzenia Kaby Lake
Liczba rdzeni / wątków 4 / 8
Częstotliwość taktowania 3.6 GHz (maks. 4.2 GHz)
Mnożnik zegara 36
Pojemność pamięci podręcznej 8 MB L3 Cache
Magistrala systemowa 8 GT/s DMI
Zintegrowany kontroler pamięci Tak
Rodzaj obsługiwanej pamięci DDR4 2133/2400, DDR3L 1333/1600 (maks. 64 GB), Dual-channel
Zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 630
Taktowanie rdzenia graficznego 350 MHz (maks. 1150 MHz)
Maks. TDP 65 W
Litografia 14 nm
Wentylator w zestawie Tak
Zastosowane technologie Intel 64
Intel AES New Instructions
Intel Data Protection
Intel Enchanced SpeedStep
Intel Hyper-Threading
Intel Thermal Monitoring
Intel Trusted Execution
Intel Turbo Boost 2.0
Intel Virtualization (VT-x / VT-d)
Intel vPro
Intel Wireless Display
Obsługa DirectX 12

Strona produktu: Intel Core i7-7700
 
Intel HD Graphics zapewnia znakomitą wydajność do efektów wizualnych, wyostrza obraz, zwiększa nasycenie kolorów i sprawia, że odtwarzanie audio i wideo jest szczególnie realistyczne. Dostępna z wybranymi modelami procesorów rodziny Intel® Core™.

Architektura Intel 64 w połączeniu z obsługującym ją oprogramowaniem zapewnia 64-bitowe operacje obliczeniowe na serwerach, stacjach roboczych, komputerach stacjonarnych i platformach urządzeń przenośnych. Architektura Intel 64 poprawia wydajność, umożliwiając systemowi przydzielanie pamięci wirtualnej, jak i fizycznej o wielkość większej niż 4GB.

Advanced Encryption Standard New Instructions (AES-NI)
to zestaw instrukcji umożliwiających szybkie i bezpieczne szyfrowanie i deszyfrowanie danych. Instrukcje AES-NI są przydatne w szerokim zakresie aplikacji kryptograficznych, na przykład: aplikacji wykonujących szyfrowanie/deszyfrowanie dużej ilości danych, uwierzytelnianie, generowanie liczb losowych i szyfrowanie z uwierzytelnianiem.

Intel Enchanced SpeedStep zapewnia wysoką wydajność przy jednoczesny obniżeniu zapotrzebowania na energię, istotnego w przypadku systemów przenośnych. Tradycyjna technologia Intel SpeedStep przełącza zarówno napięcie, jak i częstotliwość pomiędzy wysokimi i niskimi poziomami w odpowiedzi na obciążenie procesora. Udoskonalona technologia Intel SpeedStep powstała w oparciu o ŧę architekturę z zastosowaniem takich strategii konstrukcyjnych, jak oddzielenie zmian napięcia i częstotliwości zegara oraz dystrybucja i przywracanie sygnału zegarowego.

Intel Thermal Monitoring zapewnia ochronę obudowy procesora i systemu przed przegrzaniem z wykorzystaniem kilku funkcji zarządzania termicznego. Cyfrowy czujnik termiczny w układzie procesora (DTS, Digital Thermal Sensor) kontroluje temperaturę rdzenia, a funkcje zarządzania termicznego zmniejszają pobór mocy (i temperaturę), gdy jest to wymagane w celu utrzymania punktu pracy w ramach parametrów granicznych.

Intel Transactional Synchronization Extensions New Instructions (Intel TSX-NI) to zestaw instrukcji mających za zadanie skalowanie wydajności w przetwarzaniu wielowątkowym. Technologia ta zwiększa wydajność operacji równoległych poprzez usprawnioną kontrolę zakleszczeń w oprogramowaniu.

Intel Turbo Boost 2.0 zapewnia dynamiczny wzrost częstotliwości procesora w razie potrzeby dzięki odpowiedniemu chłodzeniu i zapasowi mocy, który umożliwia automatyczne turboprzyspieszenie, gdy jest ono potrzebne oraz zwiększenie energooszczędnośc, gdy cała dostępna wydajność nie jest wymagana.

Intel Virtualization (VT-x) sprawia, że jedna platforma sprzętowa działa jak wiele "wirtualnych" platform. Zapewnia większe możliwości zarządzania dzięki ograniczaniu przestojów i utrzymywaniu wysokiej wydajności przez podział procesów obliczeniowych na odrębne partycje.

Intel Virtualization (VT-d) oprócz wcześniej obsługiwanej technologii (VT-x) obsługuję wirtualizację urządzeń I/O. Intel VT-d pomaga użytkownikom końcowym poprawić zabezpieczenia i niezawodność systemów, jak również zwiększyć wydajność urządzeń I/O w środowisach wirtualnych.

Intel vPro
to zestaw zintegrowanych z sytemem funkcji zabezpieczających i zarządzających, realizujących działania z zakresu czterech kluczowych obszarów bezpieczeństwa informatycznycznego: 1) zarządzanie zagrożeniami,wtymochrona przed rootkitami, wirusami i złośliwym oprogramowaniem; 2) ochrona tożsamości i punktów dostępu do stron internetowych; 3) ochrona poufnych danych osobistych i firmowych; 4) zdalne i lokalne monitorowanie, stosowanie środków zaradczych i naprawa komputerów i stacji roboczych.

Intel Wireless Display
umożliwia łatwe bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe ulubionych materiałów z urządzenia Ultrabook™ lub komputera do telewizora HD i oglądanie ich na dużym ekranie.

DirectX 12 to zestaw funkcji API (Application Programming Interfaces) z kolekcji Microsoft określonej wersji wspomagający generowanie zadań obliczeniowych dla multimediów.


Powered by EuroBoS / UVD