-

www.intel.pl

foto

Cena brutto:
Stan magazynowy:
Gwarancja: miesiące
Kod serii BX80646G3260
Typ gniazda Socket LGA1150
Rodzina i model procesora Intel Pentium Dual-Core G3258
Nazwa rdzenia Haswell
Liczba rdzeni / wątków 2 / 2
Częstotliwość taktowania 3.3 GHz
Mnożnik zegara 33
Pojemność pamięci podręcznej 3 MB L3 Cache
Magistrala systemowa 5 GT/s DMI2
Zintegrowany kontroler pamięci Tak
Rodzaj obsługiwanej pamięci DDR3/L 1333 (maks. 32 GB), Dual-channel
Obsługa pamięci ECC Tak
Zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics
Taktowanie rdzenia graficznego 350 MHz (maks. 1100 MHz)
Maks. TDP 53 W
Litografia 22 nm
Wentylator w zestawie Brak
Zastosowane technologie Intel 64
Intel Enchanced SpeedStep
Intel Thermal Monitoring
Intel Virtualization (VT-x)

Strona produktu: Intel Pentium G3260

Obsługa pamięci ECC
oznacza obsługę przez procesor pamięci z korekcją błędów (Error-Correcting Code). Pamięć ECC to rodzaj pamięci systemowej umożliwiającej wykrywanie i korekcję typowych uszkodzeń danych wewnętrznych. Pamięć ECC musi być obsługiwana zarówno przez procesor, jak i przez chipset.

Intel HD Graphics
zapewnia znakomitą wydajność do efektów wizualnych, wyostrza obraz, zwiększa nasycenie kolorów i sprawia, że odtwarzanie audio i wideo jest szczególnie realistyczne. Dostępna z wybranymi modelami procesorów rodziny Intel® Core™.

Architektura Intel 64 w połączeniu z obsługującym ją oprogramowaniem zapewnia 64-bitowe operacje obliczeniowe na serwerach, stacjach roboczych, komputerach stacjonarnych i platformach urządzeń przenośnych. Architektura Intel 64 poprawia wydajność, umożliwiając systemowi przydzielanie pamięci wirtualnej, jak i fizycznej o wielkość większej niż 4GB.

Intel
Enchanced SpeedStep zapewnia wysoką wydajność przy jednoczesny obniżeniu zapotrzebowania na energię, istotnego w przypadku systemów przenośnych. Tradycyjna technologia Intel SpeedStep przełącza zarówno napięcie, jak i częstotliwość pomiędzy wysokimi i niskimi poziomami w odpowiedzi na obciążenie procesora. Udoskonalona technologia Intel SpeedStep powstała w oparciu o ŧę architekturę z zastosowaniem takich strategii konstrukcyjnych, jak oddzielenie zmian napięcia i częstotliwości zegara oraz dystrybucja i przywracanie sygnału zegarowego.

Intel
Thermal Monitoring zapewnia ochronę obudowy procesora i systemu przed przegrzaniem z wykorzystaniem kilku funkcji zarządzania termicznego. Cyfrowy czujnik termiczny w układzie procesora (DTS, Digital Thermal Sensor) kontroluje temperaturę rdzenia, a funkcje zarządzania termicznego zmniejszają pobór mocy (i temperaturę), gdy jest to wymagane w celu utrzymania punktu pracy w ramach parametrów granicznych.

Intel Virtualization (VT-x)
sprawia, że jedna platforma sprzętowa działa jak wiele "wirtualnych" platform. Zapewnia większe możliwości zarządzania dzięki ograniczaniu przestojów i utrzymywaniu wysokiej wydajności przez podział procesów obliczeniowych na odrębne partycje.Powered by EuroBoS / UVD