-

www.intel.pl

foto

Cena brutto:
Stan magazynowy:
Gwarancja: miesiące
Kod serii BX80646I54460
Typ gniazda Socket LGA1150
Rodzina i model procesora Intel Core i5-4460
Nazwa rdzenia Haswell
Liczba rdzeni / wątków 4 / 4
Częstotliwość taktowania 3.2 GHz (maks. 3.4 GHz)
Mnożnik zegara 32
Pojemność pamięci podręcznej 6 MB L3 Cache
Magistrala systemowa 5 GT/s DMI2
Zintegrowany kontroler pamięci Tak
Rodzaj obsługiwanej pamięci DDR3/L 1333/1600 (maks. 32 GB), Dual-channel
Zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 4600
Taktowanie rdzenia graficznego 350 MHz (maks. 1100 MHz)
Maks. TDP 84 W
Litografia 22 nm
Wentylator w zestawie Tak
Zastosowane technologie Intel 64
Intel AES New Instructions
Intel Enchanced SpeedStep
Intel Thermal Monitoring
Intel Turbo Boost 2.0
Intel Virtualization (VT-x / VT-d)
Intel Wireless Display

Strona produktu: Intel Core i5-4460

Intel HD Graphics
zapewnia znakomitą wydajność do efektów wizualnych, wyostrza obraz, zwiększa nasycenie kolorów i sprawia, że odtwarzanie audio i wideo jest szczególnie realistyczne. Dostępna z wybranymi modelami procesorów rodziny Intel® Core™.

Architektura Intel 64 w połączeniu z obsługującym ją oprogramowaniem zapewnia 64-bitowe operacje obliczeniowe na serwerach, stacjach roboczych, komputerach stacjonarnych i platformach urządzeń przenośnych. Architektura Intel 64 poprawia wydajność, umożliwiając systemowi przydzielanie pamięci wirtualnej, jak i fizycznej o wielkość większej niż 4GB.

Advanced Encryption Standard New Instructions (AES-NI)
to zestaw instrukcji umożliwiających szybkie i bezpieczne szyfrowanie i deszyfrowanie danych. Instrukcje AES-NI są przydatne w szerokim zakresie aplikacji kryptograficznych, na przykład: aplikacji wykonujących szyfrowanie/deszyfrowanie dużej ilości danych, uwierzytelnianie, generowanie liczb losowych i szyfrowanie z uwierzytelnianiem.

Intel Enchanced SpeedStep zapewnia wysoką wydajność przy jednoczesny obniżeniu zapotrzebowania na energię, istotnego w przypadku systemów przenośnych. Tradycyjna technologia Intel SpeedStep przełącza zarówno napięcie, jak i częstotliwość pomiędzy wysokimi i niskimi poziomami w odpowiedzi na obciążenie procesora. Udoskonalona technologia Intel SpeedStep powstała w oparciu o ŧę architekturę z zastosowaniem takich strategii konstrukcyjnych, jak oddzielenie zmian napięcia i częstotliwości zegara oraz dystrybucja i przywracanie sygnału zegarowego.

Intel Thermal Monitoring zapewnia ochronę obudowy procesora i systemu przed przegrzaniem z wykorzystaniem kilku funkcji zarządzania termicznego. Cyfrowy czujnik termiczny w układzie procesora (DTS, Digital Thermal Sensor) kontroluje temperaturę rdzenia, a funkcje zarządzania termicznego zmniejszają pobór mocy (i temperaturę), gdy jest to wymagane w celu utrzymania punktu pracy w ramach parametrów granicznych.

Intel Turbo Boost 2.0 zapewnia dynamiczny wzrost częstotliwości procesora w razie potrzeby dzięki odpowiedniemu chłodzeniu i zapasowi mocy, który umożliwia automatyczne turboprzyspieszenie, gdy jest ono potrzebne oraz zwiększenie energooszczędnośc, gdy cała dostępna wydajność nie jest wymagana.

Intel Virtualization (VT-x) sprawia, że jedna platforma sprzętowa działa jak wiele "wirtualnych" platform. Zapewnia większe możliwości zarządzania dzięki ograniczaniu przestojów i utrzymywaniu wysokiej wydajności przez podział procesów obliczeniowych na odrębne partycje.

Intel Virtualization (VT-d) oprócz wcześniej obsługiwanej technologii (VT-x) obsługuję wirtualizację urządzeń I/O. Intel VT-d pomaga użytkownikom końcowym poprawić zabezpieczenia i niezawodność systemów, jak również zwiększyć wydajność urządzeń I/O w środowisach wirtualnych.

Intel Wireless Display
umożliwia łatwe bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe ulubionych materiałów z urządzenia Ultrabook™ lub komputera do telewizora HD i oglądanie ich na dużym ekranie.


Powered by EuroBoS / UVD