NOŚNIK BLU-RAY BD-R 25GB 6X - VERBATIM CAKE 10SZT.NADR.43804

www.verbatim.net.pl

foto

foto

Cena brutto:29.00 zł
Stan magazynowy:>20
Gwarancja:3 miesiące
Pojemność 25 GB
Prędkość zapisu 6x
Ilość sztuk w opakowaniu 10 (cakebox)
Inne cechy Możliwość nadruku: Tak

Wprowadzenie technologii Blu-ray spowodowało zaistnienie pojemnych dysków na rynku, który domagał się tego typu nośników ze względu na rozwój technologii telewizji o wysokiej rozdzielczości (HDTV).

Nazwa Blu-ray pochodzi od technologii, w której stosowane są niebieskie lasery. Światło tego typu laserów jest niebieskie ze względu na krótszą długość jego fali. Długość fali niebieskiego lasera wynosi 405 nm, a długość fali czerwonego lasera stosowanego w urządzeniach DVD to 650 nm. Niebieski laser o krótszej długości fali zapewnia możliwość gęstszego zapisywania danych na dysku, czyli możliwe jest zapisanie znacznie większej ilości danych na pojedynczym nośniku.

Dyski Blu-ray zapewniają 3-5 razy większą pojemność od standardowych dysków DVD; pozwala to na wielokrotne zapisywanie i odtwarzanie materiałów wideo w jakości HD.

Tylko do zastosowania w odtwarzaczach i nagrywarkach obsługujących dyski Blu-ray o pojemności 25/50 GB bez dodatkowego wyposażenia.

Ten dysk jest zgodny ze specyfikacją BD-R w wersji 1.3.

Powierzchnia dysku Wide White Inkjet jest biała i przystosowana do zadruku za pomocą drukarki atramentowej do przezroczystej przestrzeni wokół otworu, a średnica drukowania wynosi 21 - 118 mm.Powered by EuroBoS / UVD